II Święto Węgorza za nami!

Zapraszamy na relację ze „Święta Węgorza znad Morza”

Miniony weekend w Łukęcinie przebiegał pod hasłem „Święto Węgorza znad Morza”. Nie brakowało niespodzianek i zaangażowania ze strony uczestników. Frekwencja jak zwykle dopisała, czego dowodem było podarowanie naszym gościom ponad 120 kg wędzonej ryby.

Święto Węgorza znad morza zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie, które napisało projekt i pozyskało środki w ramach dofinansowania przez Narodowy Instytut Wolności za środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

W trakcie wydarzenia mieliśmy okazję zobaczyć jak obsługiwać Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator, który tego samego dnia pojawił się w naszym Sołectwie ( dzięki sponsorom Państwu Agacie i Rainerowi Hofhenz, a także dzięki Pani Katarzynie Jakubowicz, która przeprowadziła szkolenie – jeszcze raz serdecznie Państwu dziękujemy). Prócz pokazów medycznych, uczestniczyliśmy także w obserwacjach meteorologicznych, uczyliśmy się jak obsługiwać profesjonalną lunetę i przy akompaniamencie szant smakowaliśmy pysznej wędzonej ryby przygotowanej na te okazję przez wolontariuszy i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie.

Wszystko po to, aby aktywizować społeczność, budować markę naszej miejscowości i promować zdrowy tryb życia za pomocą odpowiedniej diety i aktywności na świeżym powietrzu!

Mamy nadzieję, że tak jak do tej pory, będziecie Państwo uczestniczyć w naszych spotkaniach i zagrzewać nas do dalszego działania! A kolejna niespodzianka już na dniach 🙂 Już zaraz.

120kg ryby i około 200 smakoszy odwiedziło nasze stoisko! Dziękujemy!!!!!!